ترجمه آماده مقالات انگلیسی با80 درصد تخفیف

سلام  دوستان گرامی

در این قسمت میتوانید اگر مقاله ای نیاز دارید همراه با ترجمه ان تهییه فرمایید

بانک مقالات ما به هدف راحتی شما عزیزان در تهیه و خواندن مقالات مورد نیاز و ترجمه شده ایجاد شده است

متن انگلیسی هر مقاله و ترجمه فارسی آن  تقدیم شما میشود . با پرداخت وجه مقاله آماده و دریافت لینک آن میتوانید ترجمه را با قیمتی بسیار پایین  دانلود بفرمایید .

نکته اینکه شما این ترجمه ها را با  تخفیف 80 درصدی دریافت میکنید .اگر همین مقاله ها را بخواهید ترجمه کنید باید 80 درصد بیشتر از این مبلغ و حق الزحمه پرداخت فرمایید . 

پیروز باشید

تیم ترجمه و آموزش زبان نسیم

 ترجمه های حسابدری و علوم انسانی

مقاله انگلیسی و ترجمه آن در زمینه حسابداری

عنوان فارسی :

عوامل کلیدی موثر برتصمیم گیری ساختار سرمایه و سرعت سازگاری/تطبیق آنها در شرکت های املاک و مستغلات تایلندی.

عنوان انگلیسی:

Key factors influencing capital structure decision and its speed of adjustment of Thai listed real estate companies

دانلود فایل انگلیسی این مقاله

 1-s2.0-S1877042812007215-main (1)

بخشی از ترجمه فارسی مقاله :

چکیده:

این مقاله عوامل مهم و موثر بر ساختار سرمایه ای شرکت های مستغلاتی فهرست شده و سرعت سازگاری شرکت ها را نسبت به میزان موردنظرشان بررسی میکند.در این مقاله،هیئت های مشابه در 39 شرکت تایلندی صنعت املاک و مستغلات فهرست شده در بورس اوراق بهادار تایلند در طول دوره ی 2002 تا 2009 بررسی شده است.تجزیه و تحلیل مدل های متعدد رگرسیون پنل خطی در بررسی عوامل موثر بر تصمیم گیری ساختار سرمایه مورد کاربرد قرار گرفته اند و علاوه بر این مدل رگرسیون پنل حرکتی از روش های ارزیابی یک مرحله ای باندجی ام ام و دو مرحله ای اریلانو در تعیین میزان سازگاری نسبت به ساختار سرمایه هدف مورد استفاده قرار دادند.

یافته ها نشان میدهد که تغییر نسبت غیرمعین محققا مرتبط با تغییر نسبت غیر معین صنعت میانه است.علاوه بر این،وسعت شرکت و رشد فرصت ها با تغییر نسبت غیرمعیین شرکت ها رابطه ی مثبت دارد در حالیکه سودآوری و تعیین نسبت غیرمعین رابطه ای وارونه/معکوس با هم دارند.

نتایج بدست آمده از تئوری سلسله مراتب حمایت میکند بطوریکه شرکت ها متمایل به داشتن سودآوری بالاتر و بدهی های کمتر هستند و شرکتهای که فرصت های ترقی و رشد بالایی دارند بیشتر متمایل به تغییر نسبت غیرمعین سرمایه هستند.علاوه براین،بررسی ها نشان میدهد که شرکت های املاک و مستغلات تاحدی ساختار سرمایه ای خود را به سمت ساختار سرمایه هدف و با نرخ 63درصد میزان/سازگار میکنند

لغات/کلمات کلیدی:

ساختار سرمایه هدف،سرعت سازگاری،شرکت های املاک و مستغلات،مدل های پنل محرک

 

عنوان انگلیسی

Technology assessment for portfolio managers

عنوان فارسی ترجمه

ارزیابی فناوری برای مدیران سرمایه گزای

فایل دانلود مقاله انگلیسی

Technology assessment for portfolio managers

چکیده  ترجمه شده فارسی این مقاله

چکیده

در سال 2008 موسسه CFA،  موسسه ای  جهانی   که    سرمایه گذاران  حرفه ای  را در بر میگیرد  ،  یک موضوع جدید به برنامه توسعه حرفه ای خود اضافه  کرد : ” چگونه   درباره قدرت تکنولوژی  و  پتانسیل  شرکت ها را قضاوت کنیم  ” این   موضوع پیشنهادی  نشان دهنده اهمیت رو به رشد ملاحظات تکنولوژیکی در تصمیمات سرمایه گذاری بود . این پیشنهاد  در یک روش جامع برای یک تکنولوژی عملی   ریشه داشت .  این روش متکی بر پیشرفت های اخیر در مدیریت تکنولوژی ها  (MOT)  ، و به ویژه در حیطه شبکه قابلیت ها  میباشد  ، و یک ساختار کلیدی در تئوری تکنولوژی است ..روش در یک صفحه به طور الگو ارزیابی فناوری امده است که اجازه می دهد تا مدیران  سرمایه گزاری   یک ارزیابی سریع فرد ی و  مختصر انجام دهند .این مقاله الگوها را  ارائه می دهد و دستورالعمل های کوتاه برای کاربرد انها را  شرح  میدهد  .

کلمات کلیدی: تکنولوژی،  ارزیابی ، سرمایه گزاری ، مدیر ، کارکرد ،  شبکه

برای دریافت ترجمه از زیر اقدام کنید

 مقالات روانشناسی و علوم تربیتی 

مقاله انگلیسی در زمینه علوم تربیتی

Competence-Based Vocational Education and Training (VET): theCases of England and France in a European Perspective

عنوان مقاله به فارسی :

نظام آموزش و پرورش حرفه گرا بر پایه شایستگی (  VET  ):در مورد  کشور انگلیس و فرانسه از منظری اروپایی

دانلود فایل انگلیسی این مقاله

 اصل انگلیسی مقاله

چکیده

این مقاله به بررسی مفهوم “شایستگی” در نظام  اموزش و پرورش حرفه گرا بر پایه شایستگی(  VET  ) در فرانسه و انگلستان میپردازد. در حالی که هر دو کشور رویکردی ‘، شایستگی مدار “را توسعه داده اند، اما با وجود  اصطلاحات مشابه برای این اموزش معانی منحصر به فرد هر کشور وجود دارد ، که از ساختارهای نهادی کشو  و فرآیندهای کاری  این دو کشور ریشه میگیرد . یکی از  تفاوت های مشخص و کلیدی این دو  دانش محوری بودن   در فرانسه و مهارت محوری  در انگلستان میباشد

شایستگی  از دید  فرانسوی ها چند بعدی است  و متکی  به ادغام دانش عملی و نظری ، و نیز ویژگی های فردی و اجتماعی در یک زمینه شغلی  گسترده تعریف شده ، میباشد . در مقابل، از دید  انگلسیسی ها ، شایستگی اشاره به اجرای   تکه به تکه و قسمت به قسمت  و با دقت  کار و شغل با حداقل دانش زیر بنایی تعریف شده است.

بنابرین در حالی که در نظام اموزش و پرورش حرفه گرا بر پایه شایستگی انگلیس (  VET  )  “شایستگی” به استخدام حرفه گرا اشاره دارد انچه که میتواند برای فرد نسبتا  غیر ماهر  رخ دهد  . در فرانسه توسعه چند بعدی افرد به عنوان یک شهروند و همچنین به عنوان یک کارمند را با هم در بر میگیرد .

خرید این مقاله به همراه ترجمه ان از طریق زیر

 عنوان مقاله انگلیسی

A Revision of Bloom’s Taxonomy: An Overview

 by David R. Krathwohl

عنوان فارسی

بازنگری طبقه بندی بلوم

دانلود فایل انگلیسی

A Revision of Bloom’s Taxonomy

ترجمه چند خط اول این متن

بررسی اجمالی طبقه بندی

  طبقه بندی اهداف آموزشی ،  چارچوبی است   برای  درجه بندی   وضعیت    آنچه   انتظار داریم  یا قصد داریم  دانش آموزان  در  نتیجه  اموزش  یاد بگیرند . این چارچوب   به عنوان وسیله ای برای   تسهیل تبادل آزمون در  دانشکده  ها و  دانشگاه های مختلف مورد استفاده میباشد و  بانکی  از ازمون ها پدید میاورد  ،  ازمون هایی که  یک  هدف آموزشی را بسنجند . ابتدا بنیامین اس. بلوم،   مدیر و دانشیار هیئت امتحانات   دانشگاه شیکاگو، این ایده   را مطرح کرد ، او  این  ایده را  به امید اینکه   باعث شود  آماده سازی سالانه امتحانات جامع هزینه و زمانش کاهش یابد در سر داشت   . او برای دستیابی به هدف خود ،  ازداوطبلان و  یک گروه از  متخصصان  در سراسر ایالات متحده بهره برد ، بسیاری از آنها نیز بارها و بارها  با مشکل مشابه مواجه شده  بودند . این گروه حدود دو  بار   در سال از سال  1949با هم ملاقات کردند   تا  پیشرفتشان را برسی کنند و  برخی قسمت های  کارشان را تجدید نظر کنند ، و برای گام های بعدی   برنامه ریزی کنند . پیش نویس نهایی  انها در سال 1956 تحت عنوان طبقه بندی   اهداف آموزشی منتشر شد   با عنوان دقیق :  جزوه طبقه بندی اهداف اموزشی : با دامنه شناختی (بلوم،فارست،انگلهرت ، هیل، و کرت وول، 1956).

برای دانلود ترجمه این مقاله از زیر اقدام نمایید

دانلود مقاله  روانشناسی با عنوان انگیسی

Self- Compassion and Clinical Interventions

عنوان ترجمه شده این متن

مهربانی با خود و مداخلات بالینی و کلینیکی

دانلود رایگان فایل انگلیسی

Self- Compassion and Clinical Interventions

بخشی از متن ترجمه شده

مهربانی با خود و مداخلات بالینی و کلینیکی

  شواهد نشان  دهنده این هستند که  مهربانی و شفقت نسب به خود  یک فرآیند مهم برای  بهبود  روانی  میباشد .    افزایش  مهربانی با خود  ،به عنوان  یک مکانیسم کلیدی   جهت  مداخلات مبتنی بر توجه آگاهانه به حال  مثل تمرکز حواس مبتنی بر شناخت درمانی  (MBCT)  و توجه آگاهانه به حال  برای کاهش   استرس  (MBSR میباشد (. بائر، 2010). جان کبات  زین (1991) MBSR  را  در  اواخر دهه  1970  توسعه  دادند ، و این روش یکی از  رایج ترین برنامه های   مداخله درمانی   در سراسر جهان میباشد ، شیوه   MBSR  یا توجه آگاهانه به حال  برای کاهش   استرس برنامه ای با  یادگیری تجربی است که شامل جلسات هفتگی و گروهی  میشود ، این روش را باید در خانه  به طور منظم تمرین کرد ، و یک برنامه آموزشی  اصلی  از شیوه های تمرکز حواس رسمی و غیر رسمی  میباشد   . این برنامه  اصلی   بعدا به برنامه   توجه به زمان حال برای مطابقت  و  جلوگیری از برگشت افسردگی گنجانیده شده  است (سگال و همکاران 2002،)، و  آموزش های   روانی  بیشتر  و  تمرین های  منحصر به فرد  افسردگی نیز در این برنامه  قرار دارند . تجزیه و تحلیل های زیاد   نشان می دهند که روش  MBSR و MBCT  باعث  نتایج بهبود یافته  شرکت کنندگان در مواجهه  با انواع عوامل استرس زا و مشکلات بهداشتی  میشوند (گروسمن، نیمان، اشمیت، و والاچ ( 2004).

تحقیقات شاپیرو، آستین، بیشاپ ، و کوردوا (2005)   مشخص کرد   که متخصصان مراقبت های بهداشتی که از   یک برنامه MBSR بهره بردند  در مقایسه با  گروه  کنترل که از این برنامه استفاده نکردند  به طور قابل توجهی  نسبت خود مهربان تر شدند  و   سطح استرس گزارش شده انها بسیار کمتر بود   . آنها همچنین دریافتند که افزایش مهربانی  با خود  باعث  کاهش  تنش  های  مرتبط با برنامه  ها میشود . به طور مشابه،  کویکن و همکاران در سال  (2010)   به مقایسه  اثر داروهای ضد افسردگی و برنامه توجه به زمتن حال  یا (  MBCT) بر برگشت   علائم افسردگی  پرداختند آنها  دریافتند که افزایش استفاده از برنامه های   توجه به زمان حال   و مهربانی با خود توسط فرد  با  MBCT و نشانه های افسردگی  در طول   15- ماه  ارتباط دارد.  همچنین انها پی بردند  که  MBCT  باعث کاهش   واکنش شناختی (به عنوان مثال، تمایل به واکنش نشان  دادن به احساسات غم انگیز با  حالت های   افسردگی فکری ) و برگشت  افسردگی میشود  ، و افزایش مهربانی با  خود (نه قط  توجه به زمان حال ) باعث این  ارتباط میشود .

برای دانلود ترجمه این مقاله از زیر اقدام نمایید

مقالات در زمینه مدیریت

مدیریت بازرگانی

عنوان مقاله

Leadership and the art of plate spinning

عنوان ترجمه شده مقاله

مدیریت  و هنر چرخش   ورق  در زمان مناسب

فایل انگلیسی مقاله

Leadership and the art of plate spinning

 اول ترجمه متن

مدیران ارشد اجرایی تعادل افراد و اولویت ها را با در نظر گرفتن تناقض های زندگی سازمانی بهتر برقرار می کند.

من اغلب از مدیران تجاری سه سوال ساده میپرسم.ده مورد از هیجان انگیزترین و با ارزش ترین فرصتهای ایجاد شده توسط شرکت شما چیست؟بهترین ده نفر شما چه کسانی هستند؟(ده نفر برتر شما چه کسانی هستند؟)چند تن از ده نفر برتر شما روی ده فرصت هیجان انگیز شما کار میکنند؟این یک تمرین سخت و در دسترس برای مطمئن شدن می باشد. اما پاسخ سوال آخر به طور معمول اگر  کمتر از شش باشد  به حالت نا امیدی بیان می شود و این سختیه رسیدن به یک نظم سازمانی را برای مدیران ارشد اجرایی نشان میدهد.

آنچه که این مسئله را بطور خاص چالش برانگیز میکند تعداد تناقض هاست ،که بسیاری از آنها ریشه در بی قاعده گی و غیرقابل پیش بینی بودن رفتار انسان دارد، برای این که در حقیقت چگونه سازمانها  افراد را انتخاب می کنند .

برای دانلود ترجمه کامل این مقاله از زیر اقدام کنید

مدیریت سازمان

عنوان متن انگلیسی

Foundations of organization structure

عنوان فارسی

مبانی ساختار سازمان

دانلود فایل انگلیسی

Foundations of organization structure

چند خط اول متن ترجمه شده

شاید شنیده باشید، اما ندیده اید دستیار مجازی

در عصر حاضر که تمام بحث ها همه در مورد کار در خانه، اداره، اطاقک، فضای مشترک، و یا نزدیکترین قهوه خانه است، یک نگرانی اساسی این است که ما به چه میزان زمان جهت برخورد با افراد در سازمان نیاز داریم. هیچ زمان چطور؟ به گفته برخی از کارفرمایان، حتی نقش فردیِ پویا و پیچیده یک دستیار دفتر می تواند به طور مؤثری توسط شخصی در کشوری دیگر که شما احتمالاً هرگز شخصاً با او ملاقاتی نداشته اید انجام شود. بسیاری از این کارفرمایان بیان می دارند که چنین دستیارانی کارآمد، ارزشمند، و دارای چندین استعداد هستند. از پیدا کردن یک محل و دفتر مناسب برای گروه تا طراحی وب سایت، دستیاران مجازی می توانند همه کارهایی را که شخص در دفتر – یا هر گوشه و اطراف- انجام می دهد را تمام و کمال اداره و مدیریت کنند. به گفته آدام نری، بنیانگذار و مدیر اجرایی Profitability.com “ما از وسعت قابلیت های دستیاران مجازی بسیار شگفت زده شده ایم”. “در واقع، ما با استفاده از oDesk [یک دستیار وب سایت مجازی] برای تمام انواع مهارت های بسیار فنی و تخصصی آغاز نموده ایم.” مارک پلاتکین، یک کارآفرین نرم افزار با 25 کارمند، با این گفته موافق است. به جای پیدا کردن یک کارمند محلی که مسئول رسیدگی به صندوق ایمیل پرشده خود است، او از سایت Zirtual جهت استخدام یک معلم سابق انگلیسی از ایالات دور استفاده می کند. بن و لیدیا چوی یک دستیار مجازی را استخدام کرده تا “یک لیست بی پایان از کارهایی که باید انجام شود و هیچ کدام از ما قصد به عهده گرفتن آن را نداشتیم” برای اسباب کشی خانه های خود در حالی که آنها شغل‌های اجرایی خود را حفظ می نمودند تحویل گیرد. کریستینه دِرست، از بنیانگذاران RatRaceRebellion.com، به این نکته اشاره کرد که دستیاران مجازی کار خدمات حقوقی و حمایت های معماری یا مهندسی را نیز اداره می‌کنند.

معاون و دستیار مجازی دفتر می تواند یک استخدام مقرون به صرفه، کارمند موقت، یا کارآموز موقت باشد. در حالی که هزینه پرداختی برای شرکت از 6 دلار در ساعت تا 90 دلار در ساعت بر اساس مهارت های کارمند متفاوت است، کارفرمایان همچنین می توانند برای تعداد مشخصی از ساعات به صورت ماهانه پرداخت نمایند. به دستیار مجازی مزایا، فضای اداری، و یا جبران خسارت ارائه نمی گردد، اما بزرگترین پس انداز کارفرما ممکن است در هزینه های چشمگیر باشد. کارفرمایان تمایل به استخدام بیش از یک دستیار در ابتدا داشته و به هر کدام وظیفه یکسانی محول می نماید. از آنجا که حقوق دستیاران به صورت ساعتی پرداخت می شود، کارفرما می تواند به سادگی با کاندیداهایی که در کار خود کم می گذارند تسویه نماید.

ترجمه کامل این مقاله را از زیر دریافت کنید

 مقالات در زمینه فلسفه و الهیات و دین شناسی

 مقاله انگلیسی

The Epistemology of Religion

 عنوان فارسی

معرفت شناسی دین

دانلود فایل انگلیسی این مقاله

The_Epistemology_of_Religion_

چند خط اول متن

معرفت شناسی معاصر از دین را می توان به راحتی به عنϭان بحثی پیرامون اینکه آیا قرینه گرایی (دلیل گرایی)براعتقادات مذهبی صدق می کند در نظر گرفت ، یا اینکه باید یک معرفت شناسی مجازتر به جای آن اتخاذ کرد. در اینجا قرینه گرایی موقعیت ابتدایی و محتمل است که بر اساس آن یک باور تنها وقتی توجیه میشودکه ” شواهد و  مدارک متناسب وجودد داشته باشد “

فایل کامل ترجمه این متن را از زیر با پرداخت وجه آن دریافت نمایید

 مقالات در حوزه هنر 

مقاله انگلیسی

Teaching universal design: an empirical research in interior architecture

عنوان فارسی این مقاله در زمینه طراحی داخلی :

آموزش طراحی جهانی: تحقیقات تجربی در معماری داخلی

دانلود رایگان فایل انگلیسی مقاله

اصل مقاله انگلیسی در زمینه طراحی داخلی

چکیده فارسی ترجمه شده مقاله

چکیده

استودیو های طراحی بخش مهمی از آموزش معماری هستند . بنابراین، حائز اهمیت  است که ایده های بزرگ را معرفی کرده و بر مفاهیم پیچیده، همچون  طراحی جهانی، مطابق با چالش استودیو های طراحی تمرکز کرد. این مطالعه  برای ارائه مبنایی برای تحقیقات بیشتر در انطباق احتمالی فلسفه طراحی جهانی در گروه معماری طراحی داخلی و محیط زیست در دانشگاه بیلکنت ،که  از مراحل اولیه آموزش طراحی تا سطح فوق لیسانس شروع می شود، طراحی شده است . این تحقیق مبتنی بر داده های تحقیق تجربی از طریق مصاحبه نیمه ساختارمند با 79 دانشجو معماری داخلی و 23 مدرس تمام وقت می باشد. نتایج مصاحبه ها  تاثیرات چندی  در رویکرد هر دو گروه  دانشجویان و مدرسان به طراحی جهانی نشان داده است. از نقطه نظر مدرسان ، ارائه ارتباط بین محتوای دوره ها از نظر مسائل طراحی جهانی می تواند یک روش خوب برای پرورش توسعه استراتژی های تدریس نوآورانه باشد. به گفته دانشجویان، تاکید بر مسائل طراحی جهانی به عنوان یک جنبه اساسی استودیوهای طراحی و سخنرانی ها حائز اهمیت می باشد. بنابراین، بررسی عمیق طراحی جهانی مطابق با محتوای برنامه درسی ضروری است، به طوری که طراحی جهانی به بخشی جدایی ناپذیر از فرایند طراحی و جنبه ی اساسی آموزش و پرورش تبدیل شود.              

کلمات کلیدی: طراحی جهانی، آموزش طراحی، استودیو، تنوع انسانی، معماری

 

عنوان مقاله انگلیسی

The Fall of Cartoon Network

عنوان فارسی مقاله

سقوط شبکه کارتون

دانلود فایل انگلیسی مقاله

The Fall of Cartoon Network

چند خط اول این مقاله

آیا  در مورد برنامه های   شبکه  کارتون  چیز متفاوتی  را متوجه شده اید  ؟   در مورد این واقعیت که  کیفیت چشمگیرو خوب   کارتون ها کاهش یافته فکر کرده اید ؟ قبل از اینکه ما  وارد مسایل شبکه کارتون شویم ،  از شما  می خواهم  تا  با  ماشین زمان من، به سال 1994 هنگامی که  شبکه کارتون استودیو متولد شد برگردید  . من قصد ندارم  شما را با ذکر تاریخ  و جزیات بیش از حد خسته کنم  اما   میخواهم شما  را   با آنچه شبکه کارتون را شبکه بزرگی  کرد که همان برنامه  های  اصلی و اولیه ان بود – که با  نظارت معاون  شبکه جیم  سمپلز تولید  میشد  را برسی کنم . بخش  کارتون چیست!  در سال 1995 به نمایش کارتون ها پرداخت و به نمایش  ایده های کارتونی جدید، که بسیاری از آنها در نهایت  یک  سری  شدند پرداخت  از جمله مجموعه های آزمایشگاه دکستر، جانی براوو، گاو و مرغ، دختران Powerpuff، شجاعت بزدلانه سگ، و غیره.

برخی از مدیران که مسئول تهیه و پخش برنامه  ها  بودند از شبکه نیکلدون Nickelodeon  امده بودند ، از جمله خالق انیمیشن رن و استیمپیStimpy، جان کرس فالیوسیKricfalusi. با موفقیت بخش  کارتون چیست ! کارتونهای به یاد ماندنی، که به نام دسته جمعی برای همه سری کارتون  ها  در طول دهه  ’90s بودند به نمایش در آمدند از  جمله اد، اد و ان ‘ادی و من الفاظ صبح  هستم بود .

برای دریافت فایل ترجمه این مقاله از زیر اقدام فرمایید

عنوان مقاله انگلیسی

Cartoon Network

عنوان فارسی

شبکه کارتون

دانلود اصل انگلیسی مقاله

Cartoon Network

چند خط ترجمه شده اول مقاله

شبکه کارتون

 این مقاله در مورد یکی از  کانال های  ایالات متحده  میباشد .

اگر درباره  دیگر کاربردهای این کلمه اطلاعات میخواهید ، شبکه کارتون (ابهامزدایی) را ببینید.

شبکه  کارتون

زمان  راه اندازی:    اول اکتبر  1992

 مالک :  سیستم پخش ترنر،  (تایم وارنر)

 فرمت تصویر به 1080صورت i (HDTV) 480i (SDTV)

شعارشبکه : آیا شما  آنچه را  میگویید خوتان انتخاب  میکنید ؟

کشور: ایالات متحده آمریکا

 زبان:     انگلیسی ( همچنین به زبان اسپانیایی با SAP)

 منطقه پخش: پخش  ملی

مناطق اصلی پخش : آتلانتا، جورجیا (عمومی) شهر نیویورک (عملیاتی) لس آنجلس، کالیفرنیا (ساحل غربی ) کانال خواهر یا مشابه   TNTوAdult Swim وBoomerang

 وب سایت www.cartoonnetwork.com

گستره پخش  تلویزیون   : تلویزیون پروتکل اینترنتی

  شبکه کارتون  یک کانال کابلی و ماهواره ای عمومی آمریکایی است که  متعلق به   قسمت سیستم پخش تلویزیونی ترنر، تایم وارنر  میباشد . این کانال عمدتا  پخش برنامه  های انیمیشن ، اعم از برنامه های  کمدی متحرک و برنامه های اکشن انیمیشن  را دربر میگیرد  . این شبکه توسط بتی کوهن تاسیس شد و  در اول اکتبر 1992 راه اندازی شد. جامعه هدف این شبکه  در درجه اول  کودکان و نوجوانان بین سنین 7-15  میباشد ، و سپس  برای افراد  بیشتر از 15 سال  و بزرگسالان   با محتوای بالغانه تر  در اواخر شب با برنامه هایی مثل ادالت اسویم یا شنای بزرگسالان که به عنوان یک نهاد مجزا برای مقاصد تبلیغاتی  استفاده میشود و همچنین  به عنوان یک کانال جداگانه توسط  نیلسن Nielsen  برای هدف اعتبارسنجی مورد استفاده قرار میگیرد  [1] فایل های  صوتی به زبان اسپانیایی برای برنامه هایی از ان   از طریق SAP در دسترس  میباشد . برخی از شرکت های کابلی و ماهواره ای  خوراک های اسپانیایی را  به عنوان یک کانال جداگانه ارائه میدهند . در آگست سال 2013، شبکه کارتون در دسترس حدود 98,671,000 خانواده دارای  تلویزیون  (86.4٪ درصد  از  کل خانواده هایی که   تلویزیون دارند ) در ایالات متحده بود. [2]

فهرست

 • 1 تاریخچه

 1.1 توسعه شبکه : 1986-1992

 1.2 دوران کوهن: 1992-2001

 1.3 دوران سمپل: 2001-07

 1.4 دوران اسنایدر: 2007-14

 1.5 دوران میلر: از سال 2014-حاضر

 • 2 برنامه ها

 • 3 بازاریابی و فروش

 • 4 بحث واختلاف و سانسور

 • 5 آنلاین و اینترنتی

 • 6 کانال های خواهر و مشابه و پروژه های مرتبط

  6.1  شنا برای بزرگسالان

  6.2 Toonami

6.3 بومرنگ Boomerang

 6.4حرکت جنبش این تقاضا

 • 7 شبگه کارتون با توجه به تقاضا

 • 8 کانال های کیفیت بالا و خدمات  انها

 • 9 برنامه های موبایل

 • 10 بازی های ویدئویی

 • 11 همچنین ببینید

 • 12 مرجع ها

 • 13 منابع

 • 14 پیوند به بیرون

 تاریخچه

 توسعه شبکه : 1986-1992

 برای دانلود فایل ترجمه این مقاله از زیر با پرداخت وجه ان اقدام نمایید

 مقالات در زمینه  مهندسی

مقالات در زمینه مهندسی برق

A Multiobjective Evolutionary Programming
Algorithm and Its Applications to Power Generation Expansion Planning

عنوان مقاله به فارسی:

الگوریتم برنامه ریزي تکاملی چند هدفه و کاربرد آن در برنامه ریزی طرح های گسترش تولید برق

دانلود رایگان فایل انگلیسی مقاله

 A Multiobjective Evolutionary Programming

چکیده

مشکل  برنامه ریزی برای گسترش تولید برق  (GEP )با این  سوالات که  چه هنگامی ؟چه ؟و کجا؟ واحد های جدید تولید برق باید در طول افق برنامه ریزی شده  نصب شوند تا نیاز به انرژی مورد انتظار را رفع کنند تعریف میشود . مقاله حاضر چهارچوبی برای تعیین تعداد واحدهای جدید تولید( به عنوان مثال، واحدهای  بخاری معمولی, زغال سنگی، واحدهای  ماژول های سیکل ترکیبی، نیروگاه های هسته ای، توربین های گازی، توربین های بادی و واحدهای زمین گرمایی و برق آبی)، تعیین ظرفیت این واحدهای تولیدی ، تعیین تعداد مدارهای جدید در شبکه، تعیین زاویه فاز ولتاژ در هر گره و مقدار سوخت مورد نیاز وارد شده برای طرح توسعه تولید تک دوره ارائه میدهد .برنامه ریاضی حاصل شده یک مدل GEP چند هدفه ی(دوسویه صحیح)   mixed-integer bilinear میباشد . چهارچوب پیشنهاد شده شامل الگوریتم برنامه ریزی تکاملی  چند هدفه است تا تقریبی از جبهه پارتو برای مشکل بهینه سازی چند هدفی و روند تحلیل سلسله مراتبی بدست دهد و بهترین جایگزین را انتخاب کند . مطالعه موردی بر  سیستم تولید برق  مکزیک استفاده از چهارچوب پیشنهادی استفاده شده است. نتایج نشان دهنده  تصمیم گیری منسجم با توجه به اهداف و حالات در نظر گرفته شده است. برخی تحلیل  های حساس با توجه به سناریوهای قیمت سوخت مختلف ارائه شده است.

برای دانلود ترجمه این مقاله از زیر اقدام فرمایید

عنوان انگلیسی مقاله در زمینه مهندسی برق

Effect of Field Plate on the RF Performance of AlGaNGaN HEMT Devices

عنوان فارسی مقاله

تاثیر صفحه میدان بر عملکرد RF  دستگاه های  ترانسیستوری قابل حمل   برای  الکترون زیاد   AlGaN / GaN یا (HEMT)

دانلود فایل انگلیسی مقاله

Effect of Field Plate on the RF Performance of AlGaNGaN

ترجمه چکیده مقاله

چکیده

 این مقاله تاثیر  ساختار صفحه  میدان را  بر عملکرد RF دستگاه های  ترانسیستوری قابل حمل برای الکترون زیاد   AlGaN / GaN یا (HEMT) را برسی میکند . با این  که ساختار صفحه میدان به طور محلی    باعث   بیشتر شدن   ولتاژ شکست    دستگاه  ها از طریق تعدیل میدان الکتریکی  میشود  ،اما  این ساختار  باعث بازخورد بیشتر  القاء خازنی از طریق  تخلیه  دروازه ها نیز  میشود .  چنین بازخورد خازنی  ممکن است   برعملکرد کلی  RF   دستگاه  به ویژه در فرکانس های بالاتر  تاثیر بگذارد.  این مقاله  تحقیق  نظام مندی  است درباره  سیگنال های  کوچک   و همچنین درباره   عملکرد های  نیرو و برق  به عنوان  تابعی  از  تخلیه  میباشد.

برای دانلود ترجمه فارسی این مقاله از زیر اقدام بفرمایید

مقاله ترجمه شده در زمینه پزشکی

مقاله

Interplay between Mesenchymal Stem Cells and Lymphocytes : Implications for Immunotherapy andTissue Regeneration

عنوان فارسی

اثر متقابل بین سلول های بنیادی مزانشیمی و لنفوسیت ها :مفاهیم بنیادی برای درمان ایمنی بدن و بازسازی بافت ها

دانلود فایل انگلیسی مقاله

Interplay between Mesenchymal Stem Cells and Lymphocytes Implications for Immunotherapy andTissue Regeneration

چکیده  فارسی

سلول های بنیادی مزانشیمی (MSC ها) علاوه بر توانایی بالقوه برای جایگزینی  بافت های  آسیب دیده و  بیمار توسط تمایز  در  سلول، دارای قابلیت  تعامل نزدیک با  سلول های ایمنی ، مانند سلول های لنفوسیت ها نیز میباشند  .  در مقاله پیش رو ،  به  بحث درباره  پژوهش های  کنونی درباره خواص  سیستم ایمنی  MSC   و اثرات لنفوسیت بر  MSC ها خواهیم پرداخت  .  هچنین   درباره اینکه چگونه  این یافته ها می توانند به پتانسیل بالینی برای  درمان بیماری ها  تبدیل شوند نیز خواهیم پرداخت . MSC ها  قادر به  پاسخ ایمنی هستند و این کار را توسط تنظیم القا فعال آپوپتوزهای  سلول T  میکنند و همچنین  از طریق FAS لیگاند (FASL)/FAS و از طریق واسطه   تماس با سلول  ها منجر به تنظیم  فعالیت های سول میشوند .

در مقابل لنفوسیت ها می توانند  بقا و تفکیک استخوانی  سلول های بنیادی مزانشیمی کاشته شده  را دچار مشکل کنند که این کار توسط ترشح سایتوکاین های پیش التهابی IFN-γ و TNF-α و یا به واسطه روش مرگ FASL/FAS انجام می شود در نتیجه تاثیری منفی بر بازسازی بافت سلول های بنیادی مزانشیمی واسطه می گذارد.یک استراتژی جدید برای بهبود مهندسی بافت مبتنی بر سلول های بنیادی مزانشیمی شامل کاهش غلظت IFN-γ و TNF-α با تزریق بدنی لنفوسیت های T تنظیمی یا استفاده موضعی از آسپرین است.درک بیشتر مکانیسم های زیربنایی فعل و انفعالات بین لنفوسیت ها و سلول های بنیادی مزانشیمی ممکن است در توسعه روش های امیدوارکننده برای بهبود داروهای احیا کننده مبتنی بر سلول و درمان ایمنی بدن مفید باشد.

برای دریافت ترجمه متن از زیر اقدام بفرمایید

عنوان انگلیسی مقاله

An improved method for western blotting when extracting proteins from mammalian cells cultured on a collagen gel under serum-free conditions

عنوان فارسی مقاله

روشی بهبود یافته برای انجام روش وسترن بلات هنگامی که پروتئین های استخراج شده از سلول های پستانداران در ژل کالژن تحت شرایط بدون سرم کشت شوند

فایل انگلیسی رایگان این مقاله

An improved method for western blotting when extracting

چکیده ترجمه شده مقاله

چکیده
روش وسترن بلات یکی از روشهای رایج برای تشخیص و تعیین مقدار پروتئین های خاص استخراج شده از سلول های پستانداران می باشد . در روش معمولی استخراج پروتئین، متوجه شدیم که ژل های حاوی کاژن در تشخیص پروتئین p65 )یکی از واحد های کوچک پروتین های خانواده NF-JB ( موجود در سلول های سرطان ریه انسان A549 در سرم حاوی ژل کاژن کشت داده شده ،دخالت دارد . از طرف دیگر ، ژل کاژن در تشخیص پروتئین GAPDH دخالتی ندارد . سپس، یک روش بهبود یافته برای تهیه عصاره پروتئین )با بهره گیری از تثبیت اسید تری کلرواستیک و درمان کاژن دار ( از طریق سلول های کاشت شده در
ژل کاژن بدست آوردیم . با استفاده از این روش بهبود یافته، ما قادر به تشخیص پروتئین p65 بدون از دست دادن سلول های  A549 که در ژل کاژن تحت شرایط بدون سرم کشت داده شده بودند ، شدیم ،اما قادر به تشخیص پروتئین ها در صورتی که سرم در کشت سلولی وجود داشته باشد نشدیم. بنابراین، با استفاده از روش وسترن بات و شرایط کشت بدون سرم، در امر مقایسه بروز و نمایش p65 بین سلول های رشد یافته در یک ظرف پاستیکی و سلول های رشد یافته بر روی ژل کاژن موفق شدیم.
کلمات کلیدی: وسترن بات ، ژل کاژن ، سرم اسید تریکلورواستیک ، کاژناز، p65

برای دانلود ترجمه کامل این مقاله از زیر اقدام کنید

عنوان انگلیسی مقاله

Microfluidic Western blotting of low molecular mass proteins

عنوان فارسی مقاله

روش وسترن بلات میکروفلوئیدی(میکروسیال)برای توده  پروتئین های مولکولی با مقدار کم

دانلود فایل انگلیسی مقاله

Microfluidic Western blotting of low molecular mass proteins

چکیده ترجمه شده مقاله

چکیده: این مقاله  به برسی روش وسترن بلات میکروفلوئیدی با استفاده از یک  سیستم بافر تریس تریسین  ناپیوسته  برای تجزیه و تحلیل طیف مولکولی گسترده ای از  توده (بین 6.5کیلو دالتون تا 116 کیلو دالتون )    میپردازد   . تریس تریسین وسترن μ در شیشه کانالی میکروفلوئیدی بسته محصور است و ژل پلی آکریل آمید فتوپترنی  نیز  که دارای یک منومر  متا اکریل  آمید بنزوفنون فتواتیو میباشد  در ان قرار دارد   . پس از قرار گرفتن مختصر در معرض  نور فرابنفش  UV ،  زنجیر هیدروژل  از صافی مولکولی  میگزرد تا  بر اساس یک چهارچوب  بی حرکت کووالانسی،  کاوش آنتی بادی  و جداسازی صورت پذیرد . الکتروفورز ها  تمام مراحل را در این تحقیق کنترل میکنند ،  انها عملیات کاملا الکترونیکی  بدون پمپ   و یا  انداز های   کنترل مایع  را تامین میکنند . معرفی آنتی بادی  الکتروفورتیک در طول   غربال کردن ژل مولکولی مستلزم آن  میباشد  که  کاوش  صورت پذیرد و کاوش   با این مراحل  صورت می پزرید   (I) یک رابط ژل ناپیوسته در مرکز گزر ایزوفروزیز مورد استفاده قرار میگیرد تا کارایی  جداسازی  را  بالا  ببرد. (II) در طول محوری ، ژل جداسازی قرارمی گیرد. در کانال ،کاوش  آنتی بادی ،  جرم های  مولکولی یکی از  چالشها  میباشد مخصوصا در جرم های کم ملوکولی ،  چرا که  ژل باید به طور موثری   پروتئین  های کوچک  راغربال کند  و  هم چنین  اجازه  دهد کاوش های موثر برای  آنتی بادی  توده های  مولکولی بزرگ  صورت گیرد . برای ایجاد یک رابط ژل به خوبی کنترل شده،  در این تحقیق ما  از یک روش ساخت که متکی بر عدم تطابق فشار هیدرواستاتیکی  بین بافر و محلول  پیشرو پلیمردر جریان پلیمر شدن است  ،  بهره بردیم اینگونه که  یک پلیمر در مجاورت یک محلول غیر پلیمر ساز قرار میگیرد ،  تا    مسیله کنترل اندازه منافذ سطحی از بین رود . به همراه آنتی بادی  پیچ دار  و  طرح جدید کاوش پلاگین  ، روش وسترن بلات  تریس تریسین  μ منجر به  جداسازی 40٪بیشتر پرتیین  ها میشود و  برای پرتیین های کوچک و پروتئین  های با جرم   6.5kDa نئیز موثر است ، و 100 برابر کارایی بیشتر  برای SNR ژل منافذ کوچک  دارد ، وآین روش  را برای طیف وسیعی از اهداف بیولوژیکی مورد استفاده میتوان قرار داد  .

 دریافت فایل ترجمه این مقاله در زیر ممکن میباشد

 

 شما میتوانید فایلی که میخواهید ترجمه شود را از زیر برای ما ارسال فرمایید

برآورد قیمت و زمان ترجمه 

کلمات کلیدی

ترجمه آماده مقالات انگلیسی،ترجمه مقالات isi  با 80 درصد تخفیف، ترجمه های انجام شده مقالات معتبر مجلات، مقالات مجلات معتبر و ترجمه های اماده انها ، دانلود ترجمه آماده همه متون، ترجمه آماده همه متون در همه رشته های تحصیلی، دانلود ترجمه آماده متن های پزشکی ، کتون پزشکی و ترجمه آماده انها ، ترجمه با 80 درصد تخفیف، ترجمه آماده خود را 80 درصد ارزان تر از ترجمه کردن دریافت کنید ، 80 درصد ارزانتر، ترجمه متن های علوم انسانی ، ترجمه انجام شده از قبل متون ، ترجمه های آماده و از قبل انجام شده مقالات و متون انگلیسی ، کمتون انگلیسی، انگلیسی و ترجمه آنها ، مقالات لاتین و ترجمه انها ، دانلود مقالات لاتین و  ترجمه مقالات ، دانلود رایگان مقالات انگلیسی، خرید ترجمه مقالات پزشکی،انسانی، هنر ، معماری، فیزیک و علوم پایه، زیست، بیوشیمی، میکروببیولوژی ، دندنپزشکی، حقوق،علوم تربیتی ئ روانشناسی، پرستاری ، انسان شناسی، فلسفه ، ادبیات فارسی و انگلیسی، زبان فرانسه ، دانلود ترجمه اماده در زمینه پزشکی، دانلود ترجمه اماده در زمینه علوم انسانی و بازرگانی و اقتصاد و حسابداری ، مقالات آماده با ترجمه آماده ، ترجمه های اماده متون خود را از ما بخواهید ، ترجمهخ اماده خیلی ارزان تر است، دانلود ترجمه اماده متن های هنری ، گردشگری، پزشکی و داروسازی و طراحی ، دانلود مقاله زبان اصلی و ترجمه اماده و انجام شده ان .ترجمه ارزان و دقیق،ترجمه مقالات ارزان و فوری،ترجمه های مفید در زمینه پزشکی،ترجمه مقالات مفید پزشکی،پزشکی مقالات،مقاله های دانشجویان پزشکی،مهندسی،زیست شناسی،هنر،انسانی،ریاضی،فنی مهندسی،ارتباطات،کامپیوتر،حسابداری