ترجمه های آماده با 80 درصد تخفیف

دانلود-دریافت ترجمه های آماده متون و مقالات حسابداری و اقتصاد

trans nettt.ir

بانک مقالات ما به هدف راحتی شما عزیزان در تهیه و خواندن مقالات مورد نیاز و ترجمه شده ایجاد شده است

متن انگلیسی هر مقاله و ترجمه فارسی آن  تقدیم شما میشود . با پرداخت وجه مقاله آماده و دریافت لینک آن میتوانید ترجمه را با قیمتی بسیار پایین  دانلود بفرمایید .

نکته اینکه شما این ترجمه ها را با  تخفیف 80 درصدی دریافت میکنید .اگر همین مقاله ها را بخواهید ترجمه کنید باید 80 درصد بیشتر از این مبلغ و حق الزحمه پرداخت فرمایید . 

پیروز باشید

تیم ترجمه و آموزش زبان نسیم

 ترجمه های حسابدری و علوم انسانی

مقاله انگلیسی و ترجمه آن در زمینه حسابداری

عنوان فارسی :

عوامل کلیدی موثر برتصمیم گیری ساختار سرمایه و سرعت سازگاری/تطبیق آنها در شرکت های املاک و مستغلات تایلندی.

عنوان انگلیسی:

Key factors influencing capital structure decision and its speed of adjustment of Thai listed real estate companies

دانلود فایل انگلیسی این مقاله

 1-s2.0-S1877042812007215-main (1)

بخشی از ترجمه فارسی مقاله :

چکیده:

این مقاله عوامل مهم و موثر بر ساختار سرمایه ای شرکت های مستغلاتی فهرست شده و سرعت سازگاری شرکت ها را نسبت به میزان موردنظرشان بررسی میکند.در این مقاله،هیئت های مشابه در 39 شرکت تایلندی صنعت املاک و مستغلات فهرست شده در بورس اوراق بهادار تایلند در طول دوره ی 2002 تا 2009 بررسی شده است.تجزیه و تحلیل مدل های متعدد رگرسیون پنل خطی در بررسی عوامل موثر بر تصمیم گیری ساختار سرمایه مورد کاربرد قرار گرفته اند و علاوه بر این مدل رگرسیون پنل حرکتی از روش های ارزیابی یک مرحله ای باندجی ام ام و دو مرحله ای اریلانو در تعیین میزان سازگاری نسبت به ساختار سرمایه هدف مورد استفاده قرار دادند.

یافته ها نشان میدهد که تغییر نسبت غیرمعین محققا مرتبط با تغییر نسبت غیر معین صنعت میانه است.علاوه بر این،وسعت شرکت و رشد فرصت ها با تغییر نسبت غیرمعیین شرکت ها رابطه ی مثبت دارد در حالیکه سودآوری و تعیین نسبت غیرمعین رابطه ای وارونه/معکوس با هم دارند.

نتایج بدست آمده از تئوری سلسله مراتب حمایت میکند بطوریکه شرکت ها متمایل به داشتن سودآوری بالاتر و بدهی های کمتر هستند و شرکتهای که فرصت های ترقی و رشد بالایی دارند بیشتر متمایل به تغییر نسبت غیرمعین سرمایه هستند.علاوه براین،بررسی ها نشان میدهد که شرکت های املاک و مستغلات تاحدی ساختار سرمایه ای خود را به سمت ساختار سرمایه هدف و با نرخ 63درصد میزان/سازگار میکنند

لغات/کلمات کلیدی:

ساختار سرمایه هدف،سرعت سازگاری،شرکت های املاک و مستغلات،مدل های پنل محرک

 برای خرید و دانلود این مقاله از زیر اقدام فرمایید 

عنوان انگلیسی

Technology assessment for portfolio managers

عنوان فارسی ترجمه

ارزیابی فناوری برای مدیران سرمایه گزای

فایل دانلود مقاله انگلیسی

Technology assessment for portfolio managers

چکیده  ترجمه شده فارسی این مقاله

چکیده

در سال 2008 موسسه CFA،  موسسه ای  جهانی   که    سرمایه گذاران  حرفه ای  را در بر میگیرد  ،  یک موضوع جدید به برنامه توسعه حرفه ای خود اضافه  کرد : ” چگونه   درباره قدرت تکنولوژی  و  پتانسیل  شرکت ها را قضاوت کنیم  ” این   موضوع پیشنهادی  نشان دهنده اهمیت رو به رشد ملاحظات تکنولوژیکی در تصمیمات سرمایه گذاری بود . این پیشنهاد  در یک روش جامع برای یک تکنولوژی عملی   ریشه داشت .  این روش متکی بر پیشرفت های اخیر در مدیریت تکنولوژی ها  (MOT)  ، و به ویژه در حیطه شبکه قابلیت ها  میباشد  ، و یک ساختار کلیدی در تئوری تکنولوژی است ..روش در یک صفحه به طور الگو ارزیابی فناوری امده است که اجازه می دهد تا مدیران  سرمایه گزاری   یک ارزیابی سریع فرد ی و  مختصر انجام دهند .این مقاله الگوها را  ارائه می دهد و دستورالعمل های کوتاه برای کاربرد انها را  شرح  میدهد  .

کلمات کلیدی: تکنولوژی،  ارزیابی ، سرمایه گزاری ، مدیر ، کارکرد ،  شبکه

برای دریافت ترجمه از زیر اقدام کنید

عنوان انگلیسی این مقاله

Integrating activity-based costing with economic value added

عنوان فارسی این مقاله

یکپارچه سازی هزینه یابی براساس فعالیت و اقتصاد ارزش افزوده

دانلود فایل انگلیسی این مقاله

10.11648.j.jim.20130203.11[1].pdf

چکیده ترجمه شده این مقاله

هزینه یابی مبتنی بر فعالیت (ABC) در اواسط دهه 1980 توسط کاپلان گسترش یافت و در کشورهای توسعه یافته با مزایای واضح و آشکار به کار برده شده است. اگر چه سیستم ABC  از سیستم هزینه یابی سنتی (TC) مزایای بیشتری دارد اما امروزه در محیط های اقتصاد رقابتی ، ارائه اطلاعات موثر و کافی را برای تصمیم گیری برآورده نمی کند مخصوصاً  روش ABC هزینه سرمایه را نادیده می گیرد. نبود هزینه سرمایه دلیل این است که چرا بعضی از محصولات ، هزینه های نادرست دارند و در نتیجه آن، آنها تحت نظرروش ABC سود به دست می آورند اما هنگامیکه هزینه سرمایه برای آن محصولات در نظر گرفته می شود ، باعث کاستی آنها می شود چون آنها صندوق سرمایه گذاری را مصرف می کنند. اطلاعات مبهم فراهم شده توسط روش ABC برای مدیران ، دلیل تصمیم گیری نادرست مدیران است. چگونه بر این محدودیت ABC غلبه کنیم؟ این مقاله بر روی ادغام ABC  با اقتصاد ارزش افزوده (EVA) به عنوان یک راه برای غلبه بر محدودیتش تحقیق و پژوهش می کند. بر اساس اطلاعات فراهم شده توسط شرکت دونگ سو ، این مقاله  مزایای دو گروه از مشتریان را با استفاده از روش جدید (EVA – ABC) و روش قدیمی (ABC) محاسبه می کند تا نشان دهد هنگامیکه شما از روش قدیمی استفاده می کنید نتایج چگونه مبهم یا نادرست است و هنگامیکه از روش جدید استفاده می کنید نتایج چگونه درست است. محاسبه نشان داد که زیر نظر روش  EVA-ABC  ، گروه 1 ارزش(مقدار) 13% را برای این شرکت تولید می کند اما گروه 2 ارزش (مقدار) تجارت و کسب و کار را کاهش می دهد و سرمایه اش را نابود می کند( 8%-). با این وجود زیر نظر روش ABC ، محاسبه نشان داد که هر دو گروه از مشتریان برای دونگ سو با نرخ سود به ترتیب 20% و 4% سود داشته اند که نادرست بوده است.

کلمات کلیدی : ادغام ، هزینه یابی بر مبنای فعالیت (ABC) ، اقتصاد ارزش افزوده (EVA) ، مدل EVA – ABC

برای خریداری و دانلود ترجمه کامل  این مقاله از زیر اقدام فرایید

عنوان انگلیسی مقاله ای در زمینه حسابداری و اقتصاد اتحادیه اروپایی

COMMUNICATION FROM THE COMMISSION TO THE EUROPEAN

برای دانلود اصل انگلیسی این مقاله از زیر اقدام کنید

COMMUNICATION FROM THE COMMISSION TO THE EUROPEAN

عنوان فارسی مقاله

ابلاغیه کمیسیون به شورا و پارلمان اروپایی

در مورد تأمین مالی بلند مدت اقتصاد اروپایی

(نهاییSWD(2014) 105 )

قسمت اول ترجمه فارسی این فایل را در زیر می آوریم

ابلاغیه کمیسیون به شورا و پارلمان اروپایی

در مورد تأمین مالی بلند مدت اقتصاد اروپایی

(نهاییSWD(2014) 105 )

  1. مقدمه

    • جنبه اقتصادی

نقاط عطف اقتصادی و مالی بر توانایی بخش مالی در زمینه انتقال وجوه به اقتصاد واقعی، خصوصا در ارتباط با سرمایه گذاری بلند مدت موثر است. وابستگی شدید به مداخله بانک، به همراه عدم نفوذ بانکی و کاهش اعتماد سرمایه گذار، وجوه تمام بخش های اقتصادی را کاهش می دهد. اتحادیه با تشخیص به معکوس نمودن این تمایلات، در صدد بازگرداندن شرایط به رشد و سرمایه گذاری مناسب است. اداره های امور مالی عمومی با هم ترکیب شده و روشهای هماهنگی بهتربودجه بندی و سیاست های اقتصادی را پیشنهاد می نمایند. ECB به طور قاطع به دنبال بازگرداندن اعتماد به بازارها و تأسیس اتحادیه بانکی در کمک به کاهش چند پارگی مالی و بازیافت اعتماد به یورو است. تحت کنترل درآوردن این اقدامات نیازمند سرمایه گذاری بلند مدتی است که رشد هوشمندانه و پایداری را در پی داشته باشد توانایی سیستم مالی در انتقال وجوه به سرمایه گذاری های بلند مدت به منظور تثبیت وضعیت اروپا در مسیر رشد، ضروری است.

  • نیاز به تأمین مالی بلند مدت1

تأمین مالی بلند مدت دارای چند ویژگی اصلی است:

  • اگر تأمین مالی برای فعالیت های تولیدی باشد، کاهش هزینه ها، متنوع ساختن ابزارهای تولید و ایجاد اشتغال در یک مسیر هوشمند و ایدار به رشد کمک می کند.

  • اگر صبورانه باشد، سرمایه گذاران بیشتر از نوسانات کوتاه مدت قیمت، مسئول ریسک و اجرای بلند مدت سرمایه گذاری های خود هستند. این جنبه بلند مدت در روش ضد ادواری کاربرد داشته و ثبات مالی را ارتقا می دهد.

  • اگر سفارشی باشد، سرمایه گذاران زمینه های بلند مدت محیطی، اجتماعی و دولتی را در استراتژی سرمایه گذاری خود در نظر می گیرند.

برای دانلود ترجمه کامل این فایل از زیر اقدام کنید

 

مقاله ترجمه شده در زمینه حسابداری و مالیات در عربستان

عنوان انگلیسی مقاله

Taxation Factors affecting the internal audit effectiveness A survey of the Saudi public sector

عنوان فارسی مقاله

عوامل مالیاتی موثر بر اثربخشی حسابرسی داخلی: بررسی بخش دولتی عربستان

برای دانلود رایگان فایل انگلیسی این مقاله از زیر اقدام فرمایید

Taxation Factors affecting the internal audit effectiveness A survey ofthe Saudi public sector

ترجمه چکیده  این مقاله را در زیر بخوانید

عوامل مالیاتی موثر بر اثربخشی حسابرسی داخلی: بررسی بخش دولتی عربستان

چکیده

این مطالعه عوامل موثر بر اثربخشی حسابرسی داخلی (IAE) در عربستان سعودی را بررسی می کند. داده ها از بین 203 مدیر و239 حسابرس داخلی از 79 سازمان بخش دولتی عربستان سعودی به دست آمده است. تجزیه و تحلیل رگرسیون چندگانه به بررسی ارتباط بین IAE و پنج عامل اصلی پرداخته است. نتایج نشان می دهد که حمایت مدیریت برای  IAE اثربخشی درک شده ی حسابرسی داخلی  را از هر دو نقطه نظر مدیریت و حسابرسان داخلی  برمی انگیزد. حمایت مدیریت مرتبط با  استخدام کارکنان آموزش دیده و با تجربه ، ارائه منابع کافی، افزایش ارتباط با حسابرسان مستقل، و داشتن یک بخش حسابرسی داخلی و مستقل است. عربستان سعودی نماینده بسیاری از محیط های توسعه یافته و در حال توسعه است و قوانین مدنی اخیر دولتی و ممیزی خود را در کشورهای سراسر جهان منعکس کرده است. علاوه بر این، سنت های فرهنگی خاص این کشور از جمله تعلقات طایفه ای و قبیله ای، و اعتقادات مذهبی فراگیر ، کشورهای شورای همکاری خلیج به طور کلی جهان عرب، و در واقع، بسیاری از کشورهای دیگر در حال توسعه را ، صرف نظر از ثروت مشخص کرده است. بنابراین، ارتباط بین پشتیبانی مدیریت و اثربخشی حسابرسی داخلی به احتمال زیاد فراتر از چارچوب بخش دولتی عربستان تعمیم پذیر است.

برای دریافت کل ترجمه این مقاله و خرید آن از زیر اقدام فرمایید

 

عنوان انگلیسی مقاله

Corporate ownership, governance and tax avoidance: An interactive effects

عنوان فارسی ترجمه شده این مقاله در زمینه مالیات و اقتصاد

مالکیت شرکت، دولت و اجتناب از مالیات: اثرات متقابل

فایل اصل انگلیسی مقاله را از زیر رایگان دانلود کنید

Corporate ownership, governance and tax avoidance An interactive effects

ترجمه چکیده این مقاله

کنفرانس بین المللی مطالعات حسابداری سال 2014، ICAS 2014، 18-19 اوت 2014، کوالالامپور، مالزی

مالکیت شرکت، دولت و اجتناب از مالیات: اثرات متقابل

هیرول ازلان آنوار،ابراهیم آرامید سلیهو*،سیتی نورمالا شیخ ابید

گروه حسابداری، دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی 50728 کوالالامپور، مالزی

چکیده

اگر چه شیوه اجتناب مالیاتی شرکت به قدیمی خود مالیات  می باشد، روشی که  ارتکاب آنها در میان مالیات دهندگان شرکت های بزرگ در زمان های اخیر بطور پیچیده ای تغییر یافته است. این مطالعه در نتیجه مدلی را برای تحقیقات تجربی در مورد رابطه ی  بین ساختار مالکیت شرکت و اجتناب مالیاتی شرکت  در مالزی پیشنهاد می کند. بر اساس ملاحظات هزینه / سود اجتناب از مالیات چنین استدلال می شود که مالکیت خانوادگی ، خارجی و دولتی می تواند با اجتناب مالیاتی شرکتی  در میان شرکت های مالزی ذکر شده ،مرتبط باشد.مطالعه بیشتر پیشنهاد می کند که مکانیسم دولت قوی می تواند چنین ارتباطی را کاهش دهد. دو مدل داده های پانل پویا اقتصاد سنجی برای بررسی ارائه شده است. ارزیاب روش لحظه ای تعمیم یافته (GMM) به عنوان روش برآورد توصیه می شود.

واژه های کلیدی: اجتناب مالیاتی شرکت. ساختار مالکیت. حاکمیت شرکتی؛ اقتصادهای در حال توسعه. روش لحظه ای تعمیم یافته .

برای دانلود و خرید ترجمه کامل این مقاله از زیر اقدام کنید

 

عنوان فایل اصلی

Psychology Theory in Management Accounting Research

عنوان فارسی این مقاله

نظریه روانشناسی در پژوهش حسابداری مدیریت

برای دانلود اصل انگلیسی از زیر اقدام کنید

ترجمه حسابداری

بخشی از ترجمه متن در زیر آورده میشود

نظریه روانشناسی در پژوهش حسابداری مدیریت

یعقوب G. برینبرگ  ، جوآن لطف و مایکل  دی شیلدز

1 دانشگاه پیتزبورگ

2 دانشگاه ایالتی میشیگان

چکیده: این فصل درآمدی بر نظریه های روانشناسی ارائه کرده است که در تحقیقات حسابداری مدیریت کاربردی هستند. هر نظریه ارائه شده در زمینه ی پژوهش حسابداری مدیریت انتخابی  که از نظریه استفاده کرده است مورد بحث  قرار گرفته است. به دلیل اینکه ارائه توضیحات کامل و تجزیه و تحلیل هر نظریه غیر ممکن است، این فصل شامل منابعی از متون روانشناسی برای راهنمایی محققانی است که می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد هر نظریه خاص داشته باشند. این فصل با خلاصه  کردن اطلاعات بدست امده از پژوهش روانشناسی مبتنی بر نظریه در شیوه های حسابداری مدیریت و شناسایی موضوعات مشترک در این پژوهش خاتمه یافته است .

1- مقدمه

روانشناسی یک علم ذهن انسان (به عنوان مثال، نگرش، شناخت، انگیزه) و رفتار (اقدامات، ارتباطات) است.[1] اگرچه سایر نظریه های علوم اجتماعی مورد استفاده در تحقیقات حسابداری مدیریت نیز با هدف تبیین و پیش بینی رفتار است ، روانشناسی در تمرکز بر رفتار فردی بجای سازمانی و اجتماعی و در پدیده ی ذهنی مانند بازنمودهای ذهنی به جای پدیده های عینی مانند قیمت های بازار و مقادیر و اندازه ی سازمانی و فن آوری سازمانی از انها متفاوت است. نظریه های روانشناسی ارائه شده در این فصل براین فرض است که رفتار بستگی به نمایش ذهنی افراد دارد که می تواند در جهات اصلی از شاخص های عینی محیط افراد و یا رفاه اجتماعی متفاوت باشد.[2]

این مقاله دارای بیش از 15000 کلمه میباشد

برای دانلود ترجمه این فایل از زیر اقدام فرمایید

 

عنوان انگلیسی مقاله در زمینه اقتصاد

the american economy review

scince and idiology

برای دانلود اصل انگلیسی این مقاله به طور رایگان از زیر اقدام کنید

 Schumpeter Science and Ideology

بخشی از ترجمه این فایل

بازبینی اقتصاد آمریکا

علم و ایدئولوژی

مولف: ژوزف شومپیتر

 

بخش 1

صد سال پیش اقتصاددانان بیشتر از امروز از عملکرد خود رضایت داشتند. اما معتقدم که اگر خشنودی را همیشه بتوان توجیه کرد، امروز نسبت به گذشته و یا حتی ربع قرن پیش دلایل بیشتری برای خشنودی و رضایت وجود دارد. این امر نسبت به سلطه واقعیات، خواه از نظر واقعیات آماری و خواه از نظر واقعیات تاریخی چنان واضح و مبرهن است که نیازی به اصرار بر ان نمی­بینم و در صورتیکه این امر در مورد سلطه واقعیات صحیح باشد، باید برای تمام حوزه های کاربردی که پیشرفت آنها اساسا وابسته به تحقیق درباره واقعیات است، نیز صحت داشته باشد.  اما با این همه، باید بر روی این فرضیه تاکید کنم که قدرت و توانایی های تجزیه و تحلیلی ما همگام با اندوخته واقعیات ما رشد کرده است. ارغنون (دانش ابزار) جدیدی از روشهای آماری، پدیده ای که بر حسب توزیع فراوانی بیان می شود، تا حدی بوسیله تلاشهای خود ما پدید آمده است، و برای ما همان مفهومی را دارد که برای تمام علوم دیگر همانند بیولوژی و روانشناسی تجربی دارد. در پاسخ به این تحول ابزاری و هم راستا با ان و همچنین به طور مستقل، جعبه ابزار تحلیلی ما تا حد زیادی غنی شده است: نظریه اقتصادی، از نظر ابزاری کلمه، نه به معنای تعلیم غایت مطلق سیاست گذاری است و نه فرضیه های توضیحی، بلکه فقط به معنای جمع کلی روش های پرداختن به واقعیات است و به کاملا به همان اندازه که مارشال و پارتو پیش بینی کرده بودند، رشد کرده است.

اگر این موضوع کلا تشخیص داده نشود و اگر عادت و رسم اقتصاددانان- چه برسد به عموم مردم- قضاوت موهن در مورد وضعیت دانش ما باشد، این امر به واسطه شماری از دلایل روی میدهد که هر چند به خوبی شناخته شده­اند، ولی باید تکرار شوند: به عنوان مثال، ساختمانی که در ان ساختارهای قدیمی تخریب شده و ساختارهای تازه بنا شده از نظر زیباشناختی چیز خاصی ندارند، علاوه بر این، ساختارهای جدید بواسطه تلاشهای نابهنگام با کارکرد سودگرایانه تا حد دلسردکننده ای اعتبار خود را از دست می دهند؛ و در نهایت، مساحت ساختمان چنان وسعت می یابد که برای کارگران ان، درک آنچه ورای بخش کوچکی که وی در ان مشغول کار است برای او ناممکن می شود

برای دانلود ترجمه این مقاله از زیر اقدام فرمایید

 برای ترجمه متون خود فایل خود را برای براورد زمان و قیمت از اینجا اقدام فرمایید 

درباره نویسنده

تیم ترجمه و آموزش زبان نسیم متشکل از مترجمان و مدرسان مجرب زبان در خدمت شماست برای ترجمه و آموزش زبان

پاسخ دهید